петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Какво време не очекува утре?

vreme

Последни вести

Во текот на утрешниот ден повторно не очекуваат високи температури, во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која во некои делови од земјава ќе се задржи во поголем дел од денот.

Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Слаб јужен и југоисточен ветер, а во пелагонискиот регион ќе дува слаб североисточен ветер.

Утринските температури од 3°C до 10°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 11°C до 19°C.

Во Скопје слично време, со дневна температура до 16 Целзијусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести