петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Какво време не’ очекува во следните денови?

Магливо време со умерен ветер, кој во четврток ќе добива на интензитет.

sun_and_rain

Поврзани вести

Предновогодишната еуфорија секогаш е поинтересна кога времето е убаво и проследено со снег, но дали ќе имаме таква атмосфера за оваа нова година, останува да ги следиме прогнозите на метеоролизите.

За утре од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат магливо време со умерен ветер, кој во четврток ќе се засилува.

В четврток попладне и во петок ќе има врнежи од дожд, а на повисоките планини ќе има снег. Наместа врнежите ќе бидат пообилни.

Најстудено утре ќе биде во Скопје каде што максималната дневна температура ќе биде само два степени, а највисоката дневна ќе биде осум степени во јужните краишта на земјава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести