сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Какво време не очекува за 1. мај?

sonce

Последни вести

Утринските температури од 3 до 14 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 11 односно до 23 степени.

-Бранот врнежи кој што започна во вторник, ќе заврши во првата половина од среда и тоа со далеку послаби врнежи. Повремен и релативно слаб дожд се очекува во западниот и северниот регоин од земјава. Попладне облачноста значително ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер,објавува Метеопро.

Максималната дневната температура ќе има вредност околу 19°С низ котлините во земјава. Максималната температура ќе има малку поголема вредност долж јужниот тек на Вардар, од 21°С до 23°С.

Во Скопје се очекува променливо време со повремен дожд во првата половина од денот. Попладне ќе има повеќе сончеви периоди. Максималната дневна темературата ќе достигне до 19°С.

Во  четврток ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди, а во северозападните, западните и југозападните предели нестабилно со врнежи од дожд.

Во петок умерено облачно со повремени сончеви периоди и топло. Но сепак да напоменеме дека постојат услови за развој на нестабилна облачност која може да услови локални врнежи од дожд.

Најчитани вести