петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Калдерон најави кам-бек на Роналдо на Олд Трафорд

kalderon ubeden ronaldo

Поврзани вести

Поранешниот претседател на најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), Рамон Калдерон, и понатаму останува на ставот дека најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо, порано или подоцна, повторно ќе се врати во редовите на Манчестер Јунајтед.

„Никогаш не вели никогаш. Кога го купивме Роналдо, Португалецот веднаш ни кажа дека во Манчестер се чуствувал како да е дома. Беќе многу среќен, ни кажа дека имал совршен однос со најверните фанови, со клупските челници. Фергусон го сметаше како татко, ни кажа дека се му било совршено во Манчестер. Сепак, Роналдо сакаше да се пресели во Мадрид, сакаше да игра за Реал (М). Според мене, голема е веројатноста дека Роналдо на крајот од својата кариера повторно ќе го обелче дресот на Манчестер Јунајтед, повторно ќе се врати во Англија. Во мојот живот не сум видел таков фудбалер, мислам дека Роналдо нема лимит и не знам кога ќе го достигне врвот во својата форма,“ изјави Калдерон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести