среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Календар на секс кој ќе ви го промени животот

Верувале или ако започнете да водите евиденција за својот секс кој сте го имале, постои голема шанса, љубовниот живот да ви процвета.

EmotionallyConnectedSex-595

Поврзани вести

Колку пати сте имале секс во текот на 2013 година? Ако не водите евиденција, можеби е време да почнете. На општествената мрежа Редит еден маж го подели искуството со другите.

Тој одлучил да ги запишува во календар сексуалните активности кои ги има со својата сопруга. Во обидот да се биде што поприроден, го криел својот план додека експериментот не бил готов.

Погледнете ги резултатите:

Биле заедно 14 години, од тоа шест години во брак и добиле две деца;
Во просек имале секс на секој трет ден;
Секс главно имале во недела;
Најдолга низа е четири дена по ред, а најдолг прекин полни 12 дена;

Откако неговата жена ги видела резултатите (119 пати за минатата година) прво што кажала дека  годинава овој резултат може да се подобри.

Ако мислите дека не се исплати, размислете уште еднаш и правете календар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести