среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Калифорнија: Уништени 100 куќи, најмалку 1500 лица евакуирани

pozar

Поврзани вести

Во шумски пожар кој го зафати малиот  калифорниски град Вид уништени се или оштетени повеќе домови, а најмалку 1500 лица се евакуирани, соопштија американските официјални лица.

Црквата во тој град недалеку од границата со американската држава Орегон, изгоре до темели, пренесува АП

Поради силниот ветер, пожарот бргу се ширел, но пожарникарите успеале да го локализираат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести