вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кваљарела е новиот гладијатор на Олимпико

Преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а истите во следните неколку часа треба да најдат заеднички јазик околу побараното обештетување од шест милиони евра

kvaljarela

Поврзани вести

Големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Лацио, најверојатно ќе биде следната дестинација на резервниот напаѓач на Јувентус, Фабио Кваљарела.

Преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а истите во следните неколку часа треба да најдат заеднички јазик околу побараното обештетување од шест милиони евра.

Освен Лацио, интерес за 30-годишниот напаѓач покажаа и челниците на англиските премиерлигаши Норвиќ и Вест Хем, но Кваљарела уште пред неколку недели изјави дека не е заинтересиран за преселба на Островот и дека сака и понатаму да настапува во италијанската Серија А.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести