петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Каљехон (не)реална желба на Монако

k

Последни вести

Амбициозниот сопственик на францускиот прволигаш Монако, милијардерот од Русија, Димитри Риболовлев, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на шпанскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Наполи, Хозе Мариа Каљехон.

Големата желба на Риболовлев ќе стане реалност само доколку понудата за 27-годишниот напаѓач не биде помала од 28 милиони евра.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести