понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Камбијасо промовиран во Лестер

kambijaso-500

Последни вести

Аргентинскиот интернационалец и довчерашен фудбалер на Интер Естебан Камбијасо кариерата ќе ја продолжи во премиерлигашот Лестер.

Англискиот тим објави дека со Камбијасо потпишал едногодишен договор. Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и Интер стана слободен играч по десетгодишно играње на „Сан Сиро“.

Менаџерот на Лестер Најџел Пирсон изјави дека е задоволен со новото засилување.

-Беше неверојатно тешко да се најде решение за преговорите, изјави Пирсон.

Камбијасо се поврзуваше со Вест Хем и Тотенхем, но на крајот го избра Лестер, а за новиот клуб би можел да дебитира во недела против Арсенал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести