среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Камен- темелник на индустриската зона во Ранковце

Започнува изградбата на нова развојна зона во Ранковце

invest

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, денеска ќе се обрати на свеченоста по повод поставувањето на камен темелник на Технолошко индустриската развојна зона „Ранковце“.

Свеченоста ќе се одржи во 13 часот, во општина Ранковце.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести