петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Каменуван воз, повреден помошникот на машиновозачот

Едно лице повредено при каменување на воз.

voz

Поврзани вести

При каменување на воз вчера со повреди се здобил помошник на машиновозачот на возот кој сообраќал од Волково кон Трубарево.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера околу 20.15 часот непознати лица при влезот на железничкта станица Скопје Север го каменувале  товарниот воз кој сообраќа од Волково до Трубарево.

Од засега непознати причини насилници почнале да фрлаат со камења кон возот кој го управувал машиновозачот Д.Р. Од камењата било скршено стаклото од кабината на локомотивата при што со повреди се здобил 48-годишниот Т.С. помошник на машиновозачот кој веднаш бил пренесен на Ургентиниот центар во Скопје.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести