петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Каменувале возила што оделе на политички митинг

g_policija

Поврзани вести

Група од околу 15 непознати лица камeнувале возила во кои што имало учесници на митинг на политичка партија.

Според информации на полицијата, групата, во близина на мостот „Влајко“, почнале да каменуваат возила во кои се превезувале учесници на митинг на политичка партија, а потоа се разбегале.

Нема повредени лица, а оштетени се три возила.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести