четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Каменуван автобус на ЈСП во Арачиново

jsp

Последни вести

Вчера, возач во ЈСП пријавил дека на ул.1 во с.Арачиново, управувајќи го автобусот на линија број 55 кој пренесувал патници од с.Арачиново до Транспортен центар – Скопје, непознати лица го каменувале автобусот, при што го оштетиле задното лево стакло, по што избегале во непознат правец.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести