вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Каменуван минибус на Партизанска, повреден е патник

644dbc94de9dda82ea07396890f2f13b_view_article

Последни вести

Камења и бекатонски плочки  биле фрлани од мостот Влајко на Партизанска по минибус на компанијата „Менсур Турс“, кој превезувал патници.

Од извршеното каменување е скршено едно стакло на минибусот и едно лице било повредено, по што му е укажана лекарска помош во “Св. Наум Охридски” каде му се констатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести