среда, 30 ноември 2016  |  Вести денес: 16

Каменуван новиот воз во Куманово

Каменуван патнички воз кај Визбегово

Каменуван патнички воз кај Визбегово

Поврзани вести

Попладнево околу 17 часот  каменуван е новиот воз број 2021, кој сообраќа на релација Табановци – Скопје по напуштањето на станица Куманово во населбата Черкези.

Од Македонски железници соопштија дека нема повредени, но од каменувањето направена е материјална штета односно напукнато е странично прозорско стакло на возот.

Најчитани вести