петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Каменуван патнички воз во Тетово

Возот сообраќал на делницата Скопје-Кичево. Во инцидентот е скршено едно ветробранско стакло од локомотива, а за среќа нема повредени патници.

voz11

Последни вести

Три лица вчера околу 18.10 часот на го каменувале патничкиот воз кој застанал на железничката станица во Тетово, извести полицијата.

Возот сообраќал на делницата Скопје-Кичево. Во инцидентот е скршено едно ветробранско стакло од локомотива, а за среќа нема повредени патници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести