четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Каменуван патнички воз кај Визбегово

Скршено е едно неподвижно прозорско стакло од вагон, додека повредени патници нема.

Каменуван патнички воз кај Визбегово

Каменуван патнички воз кај Визбегово

Поврзани вести

Денеска во 3 часот, меѓу железничката станица-Скопје Север и железничката станица-Ѓорче Петров, поточно кај надвозникот кај населеното место Визбегово, непознати лица извршиле каменување на патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Кичево.

Притоа било скршено едно неподвижно прозорско стакло од вагон, додека повредени патници нема. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести