среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Каменуван станот на Оливера Жежова, уредничка на „ТВ Стар“

Тресокот се слушнал само пет минути откако домаќините ги исклучиле светлата за да си легнат. Жежова се сомнева дека повод за нападот биле објавени прилози за источниот регион.

zezova dom

Последни вести

Станот на Оливера Жежова, уредник на вестите на регионалната телевизија Стар од Штип, е каменуван ноќеска, околу 23.30 часот, при што се искршени прозорците од балконот, објави весникот Нова Македонија.

Тресокот се слушнал само пет минути откако домаќините ги исклучиле светлата за да си легнат. Жежова се сомнева дека повод за нападот биле објавени прилози за источниот регион.

– Континуираните остри прилози од Делчево до Штип очигледно не остануваат без ваков вид на одговор. Кој е сторителот и конкретниот мотив, не сакам да прејудицирам, но очигледно е дека се работи за јасно упатена порака, до мене и до телевизијата – вели Жежова.
Случајот е пријавен во Штипската полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести