четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Каменуван воз кај кумановско Черкези

Воз каменуван кај Черкези, за среќа нема повредени.

voz

Поврзани вести

Непознати лица каменувале воз во кумановско.

Непознати лица вчера го каменувале возот кој сообраќа на релација Табановце-Скопје, пренесе денеска Министерството за внатрешни работи.

Според информациите од полицијата, непознати лица фрлале камења кон возот. За среќа нема повредени, а искршени се се две стакла од вагон.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести