петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Каменуван воз во Скопје Север

voz

Последни вести

Две лица вчера каменувале воз пред влезот на железничката станица Скопје Север.

На возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево му било искршено едно прозорско стакло.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести