Македонија,Крими хроника

Каменуван воз во Скопје Север

Каменуван воз во Скопје Север

Две лица вчера каменувале воз пред влезот на железничката станица Скопје Север.

На возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево му било искршено едно прозорско стакло.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.