петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Каменувани возови во Скопје-Север и Кондово

5-259-

Последни вести

Непознати лица повторно каменуваа воз.

Како што информираат од полицијата, на 28.08.2014 година, околу 07:40 часот во Скопје на излез од железничката станица Скопје Север непознати лица извршиле каменување на возот.

Возот сообраќал на релација Кичево-Скопје при што е скршено едно прозорско стакло.

Вториот воз е каменуван на 28.08.2014 година, околу 14,00 часот во с. Кондово.

Имено непознати лица извршиле каменување на возот кој сообраќа на релација Кичево-Скопје при што е искршено едно прозорско стакло.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести