Македонија,Крими хроника

Каменуван возот за Кичево, скршено стаклото на локомотивата

Каменуван возот за Кичево, скршено стаклото на локомотивата

Вчера на излез од железничка станица Тетово, непознато лице извршило каменување на патничкиот воз бр.662, кој сообраќа на релација Скопје-Кичево, при што било искршено стакло од локомотивата, со што е причинета само материјална штета, додека  повредени лица нема.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.