сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Каменуван возот за Кичево, скршено стаклото на локомотивата

mkd-123920

Поврзани вести

Вчера на излез од железничка станица Тетово, непознато лице извршило каменување на патничкиот воз бр.662, кој сообраќа на релација Скопје-Кичево, при што било искршено стакло од локомотивата, со што е причинета само материјална штета, додека  повредени лица нема.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести