четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Каменуван возот за Кичево

vozovi-520x357

Поврзани вести

На 06.08.2014 година, на излез од железничката станица Скопје-Север,  непознат сторител извршил каменување на патнички воз што сообраќал на релација Скопје-Кичево, при што скршил едно стакло.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести