недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Камерон Дијаз: Горда сум бидејќи Гвинет одлучи да се разведе!

gvineeeet

Последни вести

Холивудската актерка Камерон Дијаз ја поддржа својата колешка и пријателка Гвинет Палтроу во намерата да се разведе од Крис Мартин.

Актерките со години се многу блиски пријателки, а Камерон не заборавила во овие тешки моменти да и пружи полна поддршка на Гвинет.

„Тоа што Гвинет го напиша на својот блог е преубаво. Сметам дека тоа беше исклучиво храбро од неа, посебно што тоа го објавија на крајно необичен начин. Преубаво. Премногу сум горда на неа“, истакнала Камерон за новинарите.

Гвинет и Крис важеле за еден од најстабилните бракови во холивудскиот шоу бизнис, но по 10 години решиле да му стават крај на заедничкиот живот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести