петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Камерон Дијаз: Стареењето е составен дел од животот

Стареењето е дел од животот и од тоа не треба да се срамите, им порача Камерон сите дами.

kameron-diaz-1

Поврзани вести

Познатата холивудска актерка Камерон Дијаз напиша нова книга за жени, во која зборува за тоа како достоинствено да се прифати стареењето и да се поднесе сето она што доаѓа со него.

Книгата се вика The Longevity Book (Книга за долговечност), а она што сите ги импресионира е тоа што актерката за насловната страница на книгата е  фотографирана без трага на шминка.

A photo posted by Cameron Diaz (@camerondiaz) on

Таа објави фотографија на Инстаграм, а целиот свет има само пофални зборови како гордо ги покажа брчките околу очите и усните.

A photo posted by Cameron Diaz (@camerondiaz) on

Стареењето е дел од животот и од тоа не треба да се срамите, им порача Камерон сите дами.

Најчитани вести