четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Камерон и Оланд во Лондон за реформирање на ЕУ

Ова ќе биде прв англо-француски самит откако Оланд ја презеде функцијата во мај во 2012, пренесува Ројтерс.

258796_oland-kameron-afp_ff

Поврзани вести

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ќе биде домаќин на францускиот претседател Франсоа Оланд,а главна тема на нивните разговори ќе биде начинот на реформирање на ЕУ.

Ова ќе биде прв англо-француски самит откако Оланд ја презеде функцијата во мај во 2012, пренесува Ројтерс.

Двајцата лидери ќе ги разгледаат и прашањата за енергетика и одбрана, а се очекува дека ќе потпишат и договор од таа област, наведува Ројтерс.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести