недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

Камиловски: На клиника поради поплавите се јавиле 21 пациент

kamilovski

Последни вести

Некаде до 10 часот на преглед се пријавиле 21 пациент, од кои  7 се хоспитализирани на скопската клиника по поплавите.

Како што посочи професор доктор Виктор Камиловски од болницата за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, останатаите 14 пациенти кои не се хоспитализирани се пуштени на домашно лекување, а на истите им е препорачана контрола во текот на утрешниот ден.

-Ние сме екипирани и појачани со персонал и ја имаме потребната опрема за да одговориме на овие потреби. Би апелирал до граѓаните доколку немаат потреба да излегуваат на лизгави коловози, да не се изложуваат на ризик, посебно до постарата генерација, вели Камиловски.

Најчитани вести