сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Камион и автомобил се судрија во Ѓорче Петров

Сообраќаја незгода се случила попладнево во скопски Ѓорче Петров.

soobrakajka

Поврзани вести

Камион и автомобил се судрија во Ѓорче Петров.

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи околу 13 часот  на улицата Ѓорче Петров се случила сообраќајна незгода.

До несреќата дошло кога се судриле автомобил „опел вектра“ со тетовски регистерски таблички и камион со велешки ознаки.

Од МВР велат дека се врши увид во моментов. Повеќе детали во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести