Македонија,Крими хроника

Камион и автомобил се судрија во Ѓорче Петров

Камион и автомобил се судрија во Ѓорче Петров

Камион и автомобил се судрија во Ѓорче Петров.

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи околу 13 часот  на улицата Ѓорче Петров се случила сообраќајна незгода.

До несреќата дошло кога се судриле автомобил „опел вектра“ со тетовски регистерски таблички и камион со велешки ознаки.

Од МВР велат дека се врши увид во моментов. Повеќе детали во текот на денот.