Крими хроника

Камион прегази пешак кај мостот „Близнак“

Камион прегази пешак кај мостот „Близнак“
Камион прегази пешак кај мостот „Близнак“

Денеска во 12 часот, на булевар Србија пред мостот „Близнак“,  се случи тешка сообраќајна несреќа, во која животот го загуби С.Ѓ (81). Во него удрил камион со скопски регистарски таблици, додека тој го премнувал булеварот. Пешакот починал на местото на сообраќајката.

Полицијата веднаш пристигнала и во тек е увид на настанот.
13441955_10210076263641814_1545414456_o

13405600_10210076263321806_433224040_o

13396599_10210076303562812_1817925085_o

 

ФОТО: ДОКАЗ.МК