вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Камион прегази пешак во Битола

Млад битолчанец денеска го загуби животот, го удри камион.

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Трагедија во Битола, загина маж откако го удри камион.

Тешка сообраќајна незгода се случила денеска во попладневните часови на  улицата Иво Лола Рибар, кај градскиот парк во Битола во која учествувале пешак и камион.

Од ударот на камионот на лице место загинал 34-годишен битолчанец.

Причините за оваа несреќа ќе ги  утврдат јавниот обвинител, медицински лица и претставници од полиција кои попладнево го истражуваа случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести