недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Камион удри во четиригодишно дете во скопско Љубин

soobrakajka

Поврзани вести

Четиригодишно дете е примено на Ургентниот центар во Скопје откако вчера попладне камион удрило во него на улица во скопското село Љубин.

Полицијата информира дека несреќата се случил во 16,10 часот кога камион „мерцедес“ управуван од Џ.Џ. (39) од Скопје, удрил во детето. Веднаш по несреќата дететот со тешки повредени на телото е пренесено во Клиничкиот центар каде е здржано на лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести