сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Камион удрил училишен автобус во Крагујевац

avtobus

Последни вести

Ученици на возраст од 8 и 10 години се примени во Клиниката за детска хирургија.

Полицијата во Крагујевац соопштила дека тројца ученици на возраст од 8-10 години се повредени кога во автобус кој пренесувал ученици удрил камион натоварен со дрва.

Децата биле прегледани и им биле констатирани полесни повреди.

Увидот на местото на несреќата се врши во моментов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести