Македонија,Крими хроника

Камион усмрти маж од гостиварско Добридол

Камион усмрти маж од гостиварско Добридол

Вчера околу 09.20 часот во с.Добридол- Гостивар, се случила сообраќајна незгода во која Б.Н. (29) од с.Добридол, управувајќи товарно моторно возило „Форд“ со гостиварски регистерски ознаки удрил во пешакот Ѓ.Љ. (65) од  с.Добридол, кој бил пренесен во МЦ-Гостивар, каде истиот им подлегнал на повредите.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар и се работи на целосно расчистување на случајот.