Македонија,Крими хроника

Камион усмрти пешак во Скопје

Камион усмрти пешак во Скопје

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на ул. „11 Октомври“ и бул. „Кочо Рацин“.

Камион со скопски таблички управувано од граѓанин на Скопје усмрти пешак, исто така од Скопје.

По случената незгода пешакот со возило на Брза помош бил пренесен во Ургентен центар каде и покрај укажаната помош по извесно време им подлегнал на повредите.