среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

Камион усмрти пешак во Скопје

teska-nesreka500

Последни вести

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случи на ул. „11 Октомври“ и бул. „Кочо Рацин“.

Камион со скопски таблички управувано од граѓанин на Скопје усмрти пешак, исто така од Скопје.

По случената незгода пешакот со возило на Брза помош бил пренесен во Ургентен центар каде и покрај укажаната помош по извесно време им подлегнал на повредите.

 

Најчитани вести