недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

Камион згази 6-годишно дете во Ченто

полиција

Последни вести

Шестгодишно дете загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера во скопската населба Ченто, на влезот на селото Сингелиќ.

Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 10.45 часот кога Е.Ш. (39) со камион „мерцедес“ удрил во дете кое било на велосипед на возраст од шест години.

Детето поради тешките повреди не преживеало, а возачот сам се пријавил во полициската станица Гази Баба.

Најчитани вести