понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кампања „Не си фраер ако загинеш на матура“

Целта на оваа активност во организација на РСБСП е да биде промовирана едукативна кампања наменета за матурантите и подигнување на нивната свест за некористење автомобил на прославата на матурската вечер.

rz1

Поврзани вести

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата од денеска до крајот на месецов ќе спроведе кампања за поголема безбедност во сообраќајот на матурантите во деновите на матурските прослави „Не си фраер ако загинеш на матура“.

Целта на оваа активност во организација на РСБСП е да биде промовирана едукативна кампања наменета за матурантите и подигнување на нивната свест за некористење автомобил на прославата на матурската вечер.

Детали за активностите во тек на кампањата РСБСП ќе презентира на прес-конференција, на која ќе најави и одржување на државните натпревари во сообраќајно-воспитни манифестации „Детски семафор“ и „Сообраќајно-техничка култура на младите“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести