четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кампања за безбедни матурски и полуматурски прослави

jankulovskapresmvr

Поврзани вести

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска ќе присуствува на стартот на годинашнава кампања – „Безбедни матурски и полуматурски прослави“ што ја организира и реализира Одделението за превенција при СВР Скопје.

Целта на кампањата која се реализира шеста година по ред е подобрувања на личната и целокупната безбедност на учениците при прославата на матурските забави и нивно едуцирање за да ги препознаат и надминат ризиците, особено во периодот на прослава на матурските и полуматурските забави.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести