четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кампања за едукација на граѓаните за значењето на водата

water

Последни вести

Под мотото „Животот на една капка“, јавното претпријатие Водовод и канализација организираше кампања за едукација на граѓаните за значењето на водата.

Според податоците, Скопје во европски рамки има најквалитетна вода, но и најголема потрошувачка на вода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести