четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Канада го осуди нападот во Волгоград

volgograd

Поврзани вести

Канада е потресена од атентатот во Волгоград и го осудува, рекол канадскиот министер за надворешни работи Џон Берд, пренесува „ИТАР-ТАСС“.

„Како резултат на уште еден грд чин на тероризам во Волгоград загинаа и беа повредени многу цивили. Организаторите на атентатот треба да се најдат и да бидат казнети“, рекол министерот.

„Во овој момент, кога терористичката закана останува глобална реалност, нашата решеност да и се спротивставиме не слабее“, истакнал тој.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести