четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Канада и се закани на Русија

putin

Поврзани вести

Канада е подготвена да воведе санкции против Русија, ако таа одлучи да „продолжи со насилството“ во Украина, пренесуваат локалните медиуми.

„Внимателно ја следиме ситуацијата во Украина. Ако најдеме докази за интервенција од страна на Владимир Путин, ќе дејствуваме решително. Секој обид за продолжување на насилството во земјата е неприфатлив за Украинците и нивните сојузници во светот“, изјавил министерот за државјанства и имиграција на Канада, Крис Александер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести