сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 19

Канада: Полицијата уапси 80 луѓе во акција против детска порнографија

Полицијата во Онтарио, Канада соопшти дека уапсиле 80 луѓе во рамки на масовна истрага за детска порнографија на интернет, јавуваат локални медиуми.

pornografija-640x427

Последни вести

Против нив се подигнати обвиненија за сексуални напади, поседување, производство и дистрибуција на детска порнографија.

Полицијата соопшти дека досега се идентификувани 20 жртви на порнографија. Канадската полиција во таа акција соработувала со американското Министерство за внатрешни работи.

Најчитани вести