понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Канада: Се запали товарен воз полн со нафта

sini

Поврзани вести

Товарен воз кој пренесувал пропан и сирова нафта излетал од шините и се запалил во северозападниот дел на Канада.

Во инцидентот кој што се случил во близина на селото Пластер Рок, нема повредени лица, а поради претпазливост се евакуирани 45 лица кои живеат во блиските куќи.

Од шините излетале 15 вагони и локомотиви, меѓу кои и осум со сирова нафта и пропан.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести