четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Канадски авион бил принуден да слета поради закана за бомба

avion

Поврзани вести

Канадски авион морал да се врати на аеродромот во Торонто откако еден од патниците се заканил дека ќе активира експлозивна направа во леталото.

Во врска со инцидентот е уапсен еден 25-годишен Канаѓанец, кој е обвинет за закана за разнесување на авионот.

Еден патник во авинот за канадските медиуми изјави дека приведениот се налутил затоа што во фришоп понудата во авионот немало некои производи што тој ги барал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести