понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Канаѓанецот Класен е новиот адут на МЗТ под кошевите

oven-klasen-615x400

Поврзани вести

Изборот на стручниот штаб на МЗТ Скопје за засилување под кошевите падна на Овен Класен. „Металците“ не криеја дека се во потрага по ново решение за позицијата крилен центар, каде останаа тенки по заминувањето на недисциплинираниот Милтон Џенингс. Во опција беа неколку кошаркари од странство, но на крајот изборот падна врз Канаѓанецот Класен, за кого ова ќе биде прва сезона во европската кошарка.

Скромните информации за овој кошаркар велат дека тој бил дел од Универзитетот Акадија, а летово имал и неколку средби за селекцијата на Канада. Тој би требало што поскоро да му се стави на располагање на тренерот Сагадин, со надеж дека ќе успее да ја пополни болната точка во тимот и ќе се воигра со соиграчите навреме за стартот на новата сезона во АБА-лигата, закажан за десетина дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести