четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

(ВИДЕО) Канал 5: Во хеликоптерот се превезувале службеници на гранична полиција

image

Последни вести

Хеликоптерот кој вечерва се урна позади индустриската зона Север е од типот МИ 17. Според информации на Канал 5, во него се превезувале службеници на граничната полиција од околината на Струмица.

Хеликоптерот се движел од Ново Село кон Струмица. Според неофицијалните информации, хеликоптерот удрил во неосветлена антена.

Според очевидци, хеликоптерот летал без светло, само создавал бучава пред да се урне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести