понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Канатларовски не сака да коментира околу можната преселба на Маракана

kanatlarovski

Поврзани вести

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија и моментално тренер на српскиот прволигаш Спартак од Суботица, Драган Канатларовски, за познатиот српски сајт „Мондо.рс” изјави дека не сака да ги коментира последните шпекулации околу можноста да биде именуван за нов предводник на Црвена Звезда.

„Во овој момент навистина не е коректно да се зборува за тоа. Не е чесно, не е колегијално… Прво, Црвена Звезда има тренер, до вчера се играше првенството, а имам клуб и сите тие приказни паѓаат во вода. Да бидам искрен, јас играв за Црвена Звезда, тој на некој начин е мој клуб и секако би сакал да работам таму, но сега не е време да се зборува за тоа“, изјави Канатларовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести