четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Канцеларијата на Меркел запечатена поради сомнителен пакет

merkel

Последни вести

Канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел е запечатена поради сомнителен пакет, изјави денеска портпаролот на Германската федерална полиција.

– Истражуваме сомнителен пакет, истакна тој.

Во запечатената зона се наоѓале четири жолти поштенски пакети, јави Танјуг.

Најчитани вести