среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Канческа-Милевска ќе се сретне со членовите на хорот „Света Злата Мегленска“

hornastap

Поврзани вести

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска ќе се сретне со диригентот и со дел од членовите на женскиот камерен хор „Света Злата Мегленска“.

На неодамна завршените Светските хорски игри во Рига, Летонија хорот „Света Злата Мегленска“ освои две први и едно второ место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести