среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Канческа-Милевска во посета на манастарот „Св. Ѓорги“ во Старо Нагоричане

kanceskag-500

Поврзани вести

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска ќе го посети манастирскиот комплекс „Свети Ѓорги“ во Старо Нагоричане, Кумановско каде интензивно течат активностите за конзервација и ревитализација.

Проектот за конзервација и ревитализирање на овој значан споменик на културата, се реализира со ИПА средства на Европската Унија и со партиципација на Министерството за култура.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести