петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Капело доби нова шанса од Русија

CAPELO NOVA SANAS OD RUSIJA

Последни вести

И покрај неочекуваната елиминација во групната фаза, трофејниот италијански стручњак, Фабио Капело нема да доби отказ и ќе биде предводник на фудбалската репрезентација на Русија и во квалификацискиот циклус за ЕП 2016.

„Можам да го потврдам сето она што и претходно го говоревме за Фабио Капело. Тој е висококвалификуван стручњак кој направи многу големи работи за фудбалот во нашата земја. Секако дека сакаме да ја продолжиме соработката, не гледаме потреба зошто би ангажирале друг стратег за селектор на националниот тим“, изјави претседателот на Фудбалската федерација на Русија, Николај Толстај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести